ORGANIZATOR

Evention

Evention to spółka specjalizująca się w podnoszeniu wartości spotkań biznesowych na rynku ICT. W Evention wydarzenia biznesowe traktujemy jako integralny i trudny do zastąpienia element budowania relacji i poprawy efektywności tych relacji pomiędzy firmami i tworzącymi je ludźmi. Szukamy innowacyjnych form realizacji spotkań, tak by odpowiadało to obecnym aspiracjom, oczekiwaniom i potrzebom menedżerów ICT.

WSPÓŁPRACA

CSO Council

CSO Council to społeczność dyrektorów bezpieczeństwa informacji tworzona przez stowarzyszenie ISSA Polska oraz Evention. Zadaniem CSO Council jest integracja środowiska, budowa platformy wymiany wiedzy i doświadczeń oraz networkingu wśród szefów bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa w dużych firmach oraz instytucjach działających w Polsce. CSO Council swoją działalność realizuje poprzez zaplanowane cykliczne spotkania oraz inne formy sprzyjające integracji środowiska. Zapraszamy do uczestnictwa w społeczności. Udostępniamy platformę, której bardzo do tej pory brakowało, a której zbudowanie pozwoli menadżerom bezpieczeństwa informacji, CSO oraz CISO na zawodowe rozmowy, budowanie relacji oraz dostęp do unikalnej wiedzy i doświadczeń. Więcej na stronie: www.csoc.pl

PATRONAT HONOROWY

EE-ISAC

The European Energy – Information Sharing & Analysis Centre (EE-ISAC) is an industry-driven, information sharing network of trust. EE-ISAC helps utilities to improve the cyber security and resilience of their grid by enabling trust-based data and information sharing. Founded in 2015, EE-ISAC is a joint initiative of 4 major European utility companies together with universities, governmental bodies and technology providers.

Ministerstwo Energii

Ministerstwo Energii prowadzi kompleksowy nadzór nad funkcjonowaniem obszaru energii w Polsce. Działania ministerstwa mają na celu m.in. zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego, a obywatelom stabilnych dostaw energii, stworzenie warunków do rozwoju poszczególnych sektorów obszaru energii i zwiększenie konkurencyjności sektora. Ministerstwo jest odpowiedzialne za realizację polityki rządu w sektorach energetyki, górnictwa węgla brunatnego i kamiennego, ropy i gazu, a także uczestniczy w realizacji polityki międzynarodowej w zakresie związanym z obszarem energii. Ministerstwo Energii nadzoruje także funkcjonowanie spółek Skarbu Państwa działających w tym obszarze.

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa to instytucja o charakterze analityczno-doradczym. Zapewnia Prezesowi Rady Ministrów, Radzie Ministrów oraz Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego niezbędne wsparcie w procesie podejmowania decyzji dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Do podstawowych zadań RCB należy m.in. monitorowanie potencjalnych zagrożeń oraz ich analiza, opracowywanie optymalnych rozwiązań pojawiających się sytuacji kryzysowych i koordynowanie obiegu informacji o zagrożeniach.
Centrum odpowiedzialne jest także za opracowanie Krajowego Planu Zarządzania Kryzysowego, w tym przedstawienie szczegółowych sposobów i środków reagowania na zagrożenia oraz ograniczania ich skutków. Kolejnym zadaniem jest koordynowanie działań z zakresu ochrony infrastruktury krytycznej – RCB m.in. przygotowuje Narodowy Program Ochrony Infrastruktury Krytycznej, którego celem jest stworzenie warunków do poprawy bezpieczeństwa IK.

PARTNER STRATEGICZNY

EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych. www.ey.com/pl

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Aivena

Jesteśmy Polską firmą należącą do grupy firm specjalizujących się w rozwiązaniach i usługach z zakresu cyber bezpieczeństwa.
Naszą misją jest wspieranie firm w realizacji ich celów biznesowych poprzez oferowanie usług bazujących na zaawansowanych i innowacyjnych technologiach z obszaru monitorowania sieci IT i bezpieczeństwa IT oraz ochrony przed najnowszymi cyber zagrożeniami.
Dzięki zaoferowaniu podejścia Managed Security chcemy udostępniać wiedzę i technologie, które do tej pory zarezerwowane były dla wąskiego grona Klientów głównie z rynku największych przedsiębiorstw.
Nasze usługi i rozwiązania bazujemy na bardzo starannie wybranych technologiach i partnerach biznesowych. Doskonale rozumiemy znaczenie i krytyczność obszaru cyber bezpieczeństwa dlatego musimy mieć pewność, że technologie i infrastruktura jakie proponujemy w ramach naszych usług są na najwyższym poziomie.
W ramach naszego portfolio oferujemy m.in. jako jedyna firma w Polsce usługę Aivena Managed Detection and Response na bazie technologii Greycortex Mendel.
www.aivena.pl
Bringing Cybersecurity Closer

Blue energy Sp. z o.o.

Blue energy tworzy zespół konsultantów z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów doradczych dla Klientów z sektora produkcji, usług, administracji, finansów i nowoczesnych technologii. Wiedza, umiejętności i doświadczenie w połączeniu z umiejętnością rozwiązywania problemów są gwarantem skuteczności i jakości usług świadczonych przez spółkę.
Cechą wyróżniającą Blue energy na tle innych firm konsultingowych jest silne zorientowanie na zaspokojenie konkretnych potrzeb biznesowych Klientów. Eksperci Blue nie stosują rozwiązań szablonowych. Zrealizowane projekty traktują jako źródło dobrych praktyk i sprawdzonych pomysłów, z których budują systemy zarządzania organizacją, uwzględniające wszystkie indywidualne uwarunkowania Klienta: branżę, mikrootoczenie, priorytety biznesowe i możliwości finansowe.
Zespół Blue energy od kilkunastu lat wspiera swoich Kontrahentów w zakresie:
• zarządzania bezpieczeństwem informacji i ryzykiem
• zarządzania procesami i projektami
• optymalizacji, podnoszenia efektywności i restrukturyzacji
• wdrażania systemów zarządzania zgodnych ze standardami międzynarodowymi
• wdrażania wymagań prawnych, w tym RODO
• wdrażania prostych i skutecznych narzędzi informatycznych, automatyzujących przepływ pracy i zarządzanie dokumentacją
• ciągłości działania
• socjotechniki.

CISCO

Cisco (NASDAQ: CSCO) to światowy lider technologiczny zapewniający działanie Internetu od 1984 r. Pracownicy, partnerzy i produkty Cisco pomagają społeczeństwom łączyć się w bezpieczny sposób i już dziś korzystać z cyfrowych możliwości jutra.

Forcepoint

Specjalnie zbudowany i gotowy do ochrony, Forcepoint kieruje się zrozumieniem ludzkich zachowań i intencji. Nasza innowacyjna technologia, wieloletnie doświadczenie i przejrzysta wizja pomagają rozwiązywać krytyczne problemy związane z bezpieczeństwem w celu ochrony pracowników, danych biznesowych i własności intelektualnej.
Oferujemy ukierunkowane na system podejście do wykrywania i analizy zagrożeń wewnętrznych, ochrony użytkowników i aplikacji w chmurze, ochrony sieci następnej generacji, bezpieczeństwa danych i widoczności systemów. To nowe podejście do cyberbezpieczeństwa, jakiego jeszcze nie było. W miarę ewolucji technologii i potrzeb użytkowników nieustannie dążymy do poszerzania naszej oferty, pozostając wiernym naszemu kluczowemu zagadnieniu w zakresie ochrony The Human Point.
Dzięki naszemu 20-letniemu doświadczeniu, proaktywnym i opartym na kontekście technologiom oraz skoncentrowanym na danych, zintegrowanym rozwiązaniom, Forcepoint umożliwia podejmowanie lepszych decyzji i skuteczniejsze bezpieczeństwo The Human Point dla ponad 20 000 organizacji rządowych i przedsiębiorstw na całym świecie.

Greycortex

GREYCORTEX oferuje rozwiązanie wykorzystujące zaawansowane sztuczną inteligencję, , uczenie maszynowe i nowoczesne metody eksploracji danych, aby pomóc organizacjom w bezpiecznym i niezawodnych działaniach IT.
MENDEL, rozwiązanie analizy ruchu sieciowego GREYCORTEX, pomaga korporacjom, instytucjom rządowym i sektorowi infrastruktury krytycznej chronić swoją przyszłość poprzez wykrywanie zagrożeń cybernetycznych dla wrażliwych danych, sieci, tajemnic handlowych i reputacji, których brakuje innym produktom bezpieczeństwa sieci. MENDEL opiera się na 10 latach intensywnych badań akademickich i został zaprojektowany z wykorzystaniem tej samej technologii, która odniosła sukces w czterech amerykańskich wyzwaniach NIST.
Z siedzibą w Brnie, w Czechach, GREYCORTEX oferuje MENDEL za pośrednictwem sieci partnerów i dystrybutorów w 14 krajach oraz w biurach sprzedaży w Japonii i Polsce.
www.greycortex.com – BEZPIECZEŃSTWO DLA PROFESJONALISTÓW

KPMG

KPMG w Polsce od ponad 26 lat świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa biznesowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria D.Dobkowski sp.k. oferuje kompleksowe usługi prawne. Obecnie w KPMG w Polsce pracuje ponad 1 800 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.
KPMG charakteryzuje wysoki standard świadczonych usług, specjalizacje branżowe i szeroka wiedza na temat rynków lokalnych, regionalnych i globalnych zgromadzona przez ponad 189 000 pracowników w 152 krajach.
KPMG prowadzi szereg aktywności wspierających rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem uczestnicząc w wydarzeniach merytorycznych, konferencjach, seminariach, szkoleniach czy warsztatach skierowanych dla biznesu. Firma współpracuje również z izbami handlowymi i stowarzyszeniami branżowymi oraz przygotowuje publikacje i opracowania dotyczące różnych gałęzi gospodarki.
KPMG rozumie, że w dzisiejszym świecie istotne jest nie tylko efektywne zarządzanie kapitałem firmy, ale również jej udział w przedsięwzięciach służących rozwojowi społeczności lokalnych i ochronie środowiska naturalnego. Wartości i misja KPMG sprawiają, że firma realizuję swoją strategię w sposób społecznie odpowiedzialny.

PwC

Eksperci PwC z zespołu Cybersecurity & Privacy pomagają polskim i europejskim firmom dbać o bezpieczeństwo znajdujących się w ich posiadaniu informacji i danych. Zapewniają bezpieczeństwo systemów IT i OT przedsiębiorstw. Sprawdzają, testują, audytują i szkolą, a także projektują architekturę systemów. Dowiedz się więcej na www.pwc.pl/cyberbezpieczenstwo
W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów. Jesteśmy siecią firm działającą w 158 krajach. Zatrudniamy ponad 250 tys. osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada 8 biur regionalnych – w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i dwa Service Delivery Center w Katowicach i Opolu. PwC w Polsce zatrudnia ponad 4700 osób. Dowiedz się więcej na www.pwc.pl

SEQRED

SEQRED to zespół doświadczonych konsultantów, który oferuje kompleksowe usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa. Przeprowadzamy audyty, testy i wdrożenia najwyższej klasy rozwiązań bezpieczeństwa. Wspieramy firmy w zakresie ochrony systemów IT oraz zapewnienia pracownikom odpowiedniej wiedzy i kompetencji z zakresu ochrony informacji. Specjalizujemy się w zabezpieczaniu automatyki przemysłowej oraz infrastruktury krytycznej.
Naszym klientom oferujemy:
– kompleksowe audyty bezpieczeństwa,
– operacje red team,
– analizę wrogiej aktywności,
– wdrożenia rozwiązań cyberbezpieczeństwa,
– usługi wsparcia reagowania na incydenty,
– zapewnienie zgodności z Ustawą o cyberbezpieczeństwie.
SEQRED tworzą specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa IT oraz OT. To profesjonaliści, którzy realizowali i realizują projekty dla największych firm w Polsce i za granicą. SEQRED to managerowie, którzy zarządzali zespołami eliminującymi ryzyko i incydenty bezpieczeństwa oraz wspierającymi bezpieczną cyfryzację.

SOLIDEX S.A.

SOLIDEX jest wiodącym integratorem nowoczesnych systemów teleinformatycznych. Działa nieprzerwanie od 1990 roku, odnosząc sukcesy na rynku IT. Doradza firmom oraz instytucjom i dodatkowo wspiera je technicznie w zakresie efektywnego i bezpiecznego wykorzystania technologii. Projektuje i wdraża rozwiązania dowolnej skali i przeznaczenia, co optymalizuje procesy biznesowe Klientów niezależnie od rodzaju i zasięgu prowadzonej przez nich działalności.

MECENAS

Tekniska

Tekniska Polska od ponad szesnastu lat znajduje się w gronie liderów polskiego rynku przemysłowej transmisji danych. Pod hasłem „Cyberbezpieczeństwo to My” szczególnie mocno zintensyfikowaliśmy działania i postawiliśmy na rozwój wyjątkowych kompetencji w obszarze cyberbezpieczeństwa przemysłowych systemów komunikacyjnych. Koncentracja na tej dziedzinie obejmuje zarówno dobór odpowiednich kadr jaki i selekcję najlepszych na świecie rozwiązań technicznych przeznaczonych dla rynku OT. Umożliwiło nam to uzyskanie unikalnego na polskim rynku statusu firmy eksperckiej. Dzięki temu współpracują z nami światowi giganci, tacy jak General Electric, z którym nawiązaliśmy zaawansowaną współpracę partnerską oraz wyspecjalizowane, technologiczne firmy izraelskie, np. Radiflow, SCADAfence czy Cylus, które cenią nas za ścisłą współpracę techniczną oraz realny wkład naszej wiedzy wnoszony w rozwój i doskonalenie produktów. Z naszych rozwiązań i usług korzystają najbardziej znaczące przedsiębiorstwa na polskim rynku, którym zapewniamy zarówno możliwość dostosowania optymalnych rozwiązań technicznych jak i szeroko rozumiane usługi obejmujące, audyt, consulting techniczny, projektowanie uruchomienie i wsparcie w dalszym utrzymaniu rozwiązań cyberbezpieczeństwa. Rozwiązania Tekniska Polska zabezpieczają infrastrukturę krytyczną oraz chronią zasoby materialne i niematerialne przedsiębiorstw z kluczowych sektorów gospodarki.

Aby podkreślić szczególną wagę i znaczenie cyberbezpieczeństwa w naszej działalności, w 2019 roku zadecydowaliśmy o wprowadzeniu na rynek nowej marki handlowej Cybertek, pod którą będziemy organizować wydarzenia oraz realizować całokształt działań związanych z cyberbezpieczeństwem przemysłowym.

PATRONAT

Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska

Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska jest częścią The Institute of Internal Auditors i należy do European Confederation of Institutes of Internal Auditing (ECIIA) Od ponad 15 lat jest największą w kraju organizacją zajmującą się kompleksowo problematyką audytu wewnętrznego, umacnianiem rangi zawodowej audytorów oraz integracją środowiska audytorskiego. Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska oferuje certyfikaty zawodowe potwierdzające międzynarodowe kwalifikacje audytora wewnętrznego.

Lider w propagowaniu wiedzy o audycie oraz najlepszych praktykach i standardach zarządzania. Lider w zakresie usług edukacyjnych w obszarze audytu wewnętrznego w Polsce. Lider szkolenia z zakresu certyfikowanych kursów dla audytorów Wewnętrznych oraz obszarów niezbędnych do prowadzenia skutecznego i efektywnego audytu wewnętrznego. Partner dla instytucji publicznych oraz sektora prywatnego w obszarze wiedzy eksperckiej o audycie oraz najlepszych praktykach i standardach zarządzania.

(ISC)² CHAPTER POLAND

Podstawowym celem (ISC)² Chapter Poland jest budowanie lokalnej społeczności ludzi zainteresowanych obszarem bezpieczeństwa IT. Dlatego koncentrujemy się na następujących zagadnieniach:

 • upowszechnianie idei i roli zarządzania bezpieczeństwem informacji rozumianych zgodnie z definicją (ISC)²,
 • krzewienie i czuwanie nad przestrzeganiem zasad etyki i rzetelności zgodnie z kodeksem etyki (ISC)²,
 • promowanie profesjonalnej wiedzy o bezpieczeństwie informacji oraz metodach i technikach zarządzania bezpieczeństwem,
 • tworzenie i upowszechnianie norm i standardów środowiskowych bądź zawodowych dotyczących bezpieczeństwa informacji,
 • ułatwienie swobodnej wymiany doświadczeń i informacji wśród członków Stowarzyszenia oraz z innymi instytucjami i organizacjami,
 • reprezentowanie i ochrona praw i interesów zawodowych ekspertów ds. bezpieczeństwa informacji oraz pomoc w poszukiwaniu pracy,
 • promowanie działalności naukowo-dydaktycznej w dziedzinie bezpieczeństwa informacji,
 • promowanie profesjonalnych certyfikatów z obszaru bezpieczeństwa informacji.

ISSA Polska

ISSA jest niezależną organizacją, skupiającą profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem informacji. Nie polityka i nie zyski, ale etyka i fachowość członków oraz ich profesjonalne oddanie ochronie zasobów informacyjnych są siłą napędową ISSA. Przyłącz się do światowej sieci profesjonalistów związanych z bezpieczeństwem systemów informacyjnych.

Urząd Dozoru Technicznego

Urząd Dozoru Technicznego Prowadzi działania zmierzające do minimalizacji zagrożeń związanych z eksploatacją urządzeń technicznych.  Działamy na terenie całego kraju. Sprawujemy dozór techniczny nad przeszło 1 350 tys. urządzeń i przeprowadzamy ponad 900 tysięcy badań technicznych rocznie.

Ponad 1000 wysokiej klasy inżynierów jest gotowych do pomocy naszym klientom w rozwiązaniu najbardziej złożonych problemów technicznych. Naszym celem jest zapewnienie maksymalnego poziomu niezawodności działania urządzeń technicznych podlegających dozorowi UDT.

Dozorem technicznym są objęte urządzenia ciśnieniowe, w których znajdują się ciecze lub gazy pod ciśnieniem różnym od atmosferycznego (np. kotły parowe, szybkowary, rurociągi przesyłowe i technologiczne) oraz urządzenia transportu bliskiego (np. dźwigi osobowe i towarowe, żurawie, podesty ruchome).
UDT kontynuuje ponad stuletnią tradycję polskiego dozoru technicznego. UDT posiada 10 oddziałów terenowych oraz 22 biura, rozmieszczonych na terytorium całej Polski.

PATRON SPOŁECZNOŚCIOWY

Stowarzyszenie ISACA Warszawa

Stowarzyszenie ISACA zostało zarejestrowane przez osoby, które dostrzegły potrzebę stworzenia jednego źródła informacji i wytycznych w rozwijającym się obszarze audytu mechanizmów kontrolnych dla systemów komputerowych. Obecnie, ISACA liczy ponad 115 000 członków i sympatyków na całym świecie.

Stowarzyszenie ISACA powstało w 1967, gdy niewielka grupa osób wykonujących podobną pracę – polegającą na audytach mechanizmów kontrolnych w systemach komputerowych, które w tamtym czasie stawały się coraz istotniejsze dla funkcjonowania ich firm – spotkała się, by omówić potrzebę stworzenia jednego źródła informacji i wytycznych w tej dziedzinie. W 1969 roku grupa formalnie zarejestrowała EDP Auditors Association (Stowarzyszenie audytorów EPD). W 1976 roku Stowarzyszenie powołało fundację edukacyjną, by podjąć szeroko zakrojony wysiłek badawczy zmierzający do poszerzenia wiedzy o nadzorze i kontroli IT oraz ich wartości. Stowarzyszenie znane wcześniej jako Information Systems Audit and Control Association (Stowarzyszenie ds. audytu i kontroli systemów informatycznych), obecnie używa jedynie akronimu ISACA, by zaznaczyć, że służy szerokiemu gronu osób zawodowo zajmujących się ogólnie pojętym nadzorem IT.

PATRONAT MEDIALNY

CyberDefence24.pl

CyberDefence24.pl to wiodący polski portal poruszający problematykę cyberbezpieczeństwa i kryptologii odpowiadający na rosnące zainteresowanie dziedziną cybersecurity. Eksperci CyberDefence24 codziennie dostarczają unikalne treści: wiadomości, komentarze, raporty oraz pogłębione analizy dotyczące kluczowych aspektów technologicznych, gospodarczych, politycznych cyberbezpieczeństwa i kryptologii.

Serwis CyberDefence24 stawia mocno na wielokanałową komunikację, w tym autorskie materiały wideo m.in. relacje z najważniejszych wydarzeń branżowych, opinie menadżerów i specjalistów związanych z dziedziną cyberbezpieczeństwa. Całość uzupełniają rozmowy zagranicznych ekspertów i przedstawicieli sektora publicznego. Treści publikowane na CyberDefence24.pl skategoryzowane są problemowo (armia i służby, państwo i prawo, biznes i pieniądze, zagrożenia, produkty i technologie, ludzkie, szkolenia, historia), a przepływ treści z portali CyberDefence24.pl i Defence24.pl zapewnia efekt synergii informacyjnej.

Enterprise Software Review

Enterprise Software Review to forum wymiany fachowej wiedzy i doświadczeń na temat wykorzystania informatyki w dużych organizacjach. Stawia sobie za cel problemowe podejście do prezentowanych zagadnień i dostarczanie treści, które pomagają w rozwiązywaniu konkretnych spraw związanych z zastosowaniem nowych technologii. To serwis skierowany do menedżerów i ekspertów IT. Porusza zagadnienia dotyczące praktycznych aspektów funkcjonowania informatyki w realiach biznesowej codzienności. Nie mówi o informatyce w ogóle – pokazuje jej użyteczność na przykładzie konkretnych wdrożeń, zastosowań i sytuacji.

Inspektor

Biuletyn Urzędu Dozoru Technicznego INSPEKTOR to magazyn komunikacji zewnętrznej, wydawany kwartalnie w nakładzie 6000 szt.
Tematyka magazynu dedykowana jest popularyzacji bezpieczeństwa technicznego oraz zasadom bezpiecznej eksploatacji urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu, tj: kotły parowe i wodne, rurociągi, zbiorniki ciśnieniowe, wytwornice acetylenowe, dźwigi, suwnice, żurawie, podesty, wciągarki. Na łamach magazynu prezentujemy analizy awarii i nieszczęśliwych wypadków urządzeń będących pod dozorem UDT oraz zagadnienia w zakresie  certyfikacji  wyrobów, systemów zarządzania oraz personelu badań nie niszczących.
Magazyn nagrodzony w konkursie biuletynów firmowych agencji wydawniczej Agape w kategorii „najlepszy biuletyn instytucji drukowany 2016”.

Sekurak

Sekurak.pl jest serwisem, w którym można:

 • bezpłatnie przeczytać teksty na tematy związane z bezpieczeństwem IT;
 • znaleźć nowości ze świata bezpieczeństwa;
 • podnosić swoją wiedzę merytoryczną z bezpieczeństwa dzięki interaktywnym zadaniom – hackme.

Więcej na https://sekurak.pl/

Smart-Grids.pl

Smart-Grids.pl – specjalistyczny portal branżowy poświęcony tematyce nowoczesnej energetyki, który działa na rynku od 2012 roku. Serwis internetowy skierowany jest do specjalistów zajmujących się działalnością badawczą, produkcyjną i usługową. Czytelnicy reprezentują następujące branże: energetykę, ciepło, woda, gaz, elektrotechnikę, elektronikę, informatykę, teleinformatykę, a także automatykę przemysłową mającą zastosowanie w inteligentnych sieciach energetycznych W ramach obu pozycji wydawniczych poruszane są m.in. następujące tematy: systemy ICT, cyberbezpieczeństwo, inteligentne liczniki energii (prąd, ciepło, woda, gaz) – Smart Meters, systemy AMR / AMM / AMI, DSM/DSR, digitalizacja, M2M / IoT,  samochody elektryczne, Smart Cities, efektywność energetyczna, generacja rozproszona (OZE), klastry energii, magazynowanie energii.